Siirry sisältöön
  • Gluteenittomat
  • Vegaaniset
  • 75ml
  • Laktoosittomat

Jymy Pistaasi -pikari

VEGAANINEN PAAHDETTU PISTAASIJÄÄTELÖ

Ainesosat

Ainesosat: Härkäpapupohja (Vesi, härkäpapuproteiini, herneproteiini), sokeri, glukoosisiirappi, paahdettu pistaasipähkinä (9%), kookosöljy, suola, emulgointiaine (rasvahappojen mono- ja diglyseridit), stabilointiaineet (johanneksenleipäpuujauhe, guarkumi).

Tuote pastöroitu. Sisältää pähkinää. Gluteeniton. Säilytys -18˚C tai kylmempi. Sulanutta tuotetta ei saa jäädyttää uudelleen. Valmistettu Suomessa.

Jymy-pikari-75ml_Pistaasi-syvatty-lr
Ravintosisältö 100g
Energia 253kcal/1059kJ
Rasva 14g
josta tyydyttyneitä 8,6g
Hiilihydraatit 29g
josta sokereita 21g
Proteiini 2,8g
Suola 0,35g

Saattaisit pitää myös näistä

  • Laktoosittomat
  • Gluteenittomat
  • 75ml
  • 900ml
  • 500ml
  • Vähäkaloriset
  • Uutuudet
Kuningatar

Kuningatar

Kuningatar saapui kauppoihin! Käytiin marjassa ja poimittiin vain parhaat vadelmat ja mustikat, ja niistä keiteltiin marjaisa kastike, jonka tuoksu täytti koko Jymyn tehtaan. Tämä jäätelöiden kuningatar on valmiina hurmaamaan sinutkin! Ai niin, kerrottiinko jo, että marjakastiketta on 20 % ja tämä herkku on laktoositon!
Jymy MAX Valkosuklaa & Mansikka

Jymy MAX Valkosuklaa & Mansikka

Pehmeä valkosuklaajäätelö ja raikas mansikkasorbetti suloisessa sopusoinnussa samassa purkissa. Ihanan täyteläinen ja sopivasti makea, ja silti kevyempi. On myös laktoositon ja gluteeniton - ja sopii jokaiseen herkkuhetkeen.
Lakritsi

Lakritsi

Paljon toivottu maku? Kyllä, se on lakritsi - eikä ihan mikä tahansa laku, vaan Jymy-laku! Vahva, mutta pehmeä lakritsijäätelö, Suomen paras vaniljajäätelö ja paksu, täyteläinen lakukastike, jonka salaisen reseptin tuntee vain Jymyn oma jäätelöasiantuntija. Kastiketta on Jymyn tapaan reilusti, peräti 18 % ja koko komeuden kruunaa ripaus lakritsikoristetta. Myös tämä herkku on laktoositon!